Я книга, я – товариш твій, тож берегти мене умій!
Книга у житті маленького читача та становленні його особистості має надзвичайно велике значення. В наш час інтенсивного розвитку інформаційних технологій, комп’ютеризації та швидкого Інтернету, надзвичайно важливо зберегти в дітях любов до читання, адже, ніщо не може замінити спілкування дитини зі справжньою книгою.
З метою прищеплення підростаючому поколінню любові до книги, дбайливого ставлення до неї, виховання потреби в читанні, підвищення інтересу до ролі книжки в суспільному та культурно- історичному житті у наші школі відбувся Тиждень дитячого читання під гаслом: «Я книга, я – товариш твій, тож берегти мене умій!»
1-й день: День Книги
Протягом дня шкільний бібліотекар Возьна Ю. Р. провела з учнями 2-х класів бібліотечний урок «У країні книжкового царства», під час якого ознайомила їх із тематичними виставками дитячої літератури та періодики, розгадувала з дітьми кросворди, а також провела конкурси на кращого знавця народних та авторських казок (за цитатами з казок та ілюстраціями).
2-й день: День Т. Г. Шевченка
Шевченківські дні у нашій школі тривають. І сьогодні, 19 березня, школярі середньої та старшої школи мали змогу відкрити для себе Шевченка, якого й досі не знали. Під час усного журналу «Я свічку засвітив колись…», підготовленого учнями 9-Б класу та вчителем української мови Ковальською Г. Є., юні журналісти розкрили тему Шевченкової любові, презентували слухачам власні дослідження щодо смаків та вподобань Кобзаря, розповіли про його життя після викупу з кріпацтва, поділилися роздуми Л. Костенко та І. Драча про великого українського пророка.
Цьогож дня були організовані тематичні експозиції «Кобзар» - безсмертна книга для народу», «Образ жінки пензлем Т. Г. Шевченка» під час яких школярі мали змогу ознайомитися із художнім талантом Шевченка, пригадати його повчання, передані у невмирущих поетичних рядках та продекламувати їх, а також створити власні творчі проекти, мандруючи життєвими стежками поета.
Також у цей день було проведено урок присвячений творчості Ліни Костенко вчителем української мови Клизуб Т.Л. В рамках уроку відбулися літературні читання поезії Л.Костенко.
3-й день: День історичної пам’яті.
В рамках цього дня була організована бібліотекарем нашої школи тематична виставка приурочена 380-річчю від Дня народження І. Мазепи «Блиск золотої булави». А також у цей день учні 8-х класів разом із вчителем історії Нечесною Г.Я повернулися в історичне минуле під час медіа-екскурсії «Чигирин-перша столиця козацької епохи».
4-й день: День поезії
Вихователі ГПД до Дня поезії провели літературну вікторину «Читай як я. Читай краще за мене», а також було організовано книжкову виставку «Все ,що душа довірила словам»
Ми часто думаємо, що творчі люди: митці слова, композитори, художники живуть десь по ту сторону екранів, що вони такі недосяжні. Але ми так помиляємося. Ті, хто творить прекрасне, мудре, вічне живуть поруч з нами, у наших містечках.
І сьогодні, 21 березня, у Міжнародний день поезії, у міській бібліотеці для дорослих відбулася творча зустріч поетів нашого міста «На зустріч з поезією». Учні 10 класу нашої школи мали змогу насолодитися поезією поетів-земляків: В. Ухача, М. М. Тарабія, Н. Годз, В. Гондз, Б. Савки, Б. Кушнірика, Л. Іванків. Свою поезію презентувала і вчитель нашої школи Нечесна Г. Я. Поезія захоплювала, чарувала і тішила, бо це були вірші про рідне місто, батьків, мову, природу, філософію життя. І у кожному з них – досвід, почуття та переживання поета.
5-й день: День української і світової літератури
В приміщені читального залу вчитель зарубіжної літератури Хорощак Н.С. організувала для учнів 5-х класів перегляд кінострічки «Аліса в Країні Чудес»
Поезія - то серця мова -
Надії, Віри і Любові -
Життя духовного основа.
Ні меж, кордонів їй немає,
Аж до зірок дух підіймає.
22 березня до читального залу шкільної бібліотеки у поетичну кав’ярню завітали поціновувачі прекрасного: ті, хто любить поезію, творить її і насолоджується нею. Серед гостей творчої зустрічі Іванків Л. В., Гондз Н. М., Ухач В., Нечесна Г.Я. - це учителі та випускники нашої школи. І ми горді тим, що у нас стільки талановитих особистостей, творчість яких ми повинні знати і цінувати.
Загалом тиждень дитячого читання пройшов цікаво і змістовно. Всі проведені заходи посприяли зацікавленню учнів читанням, бережливому ставленню до книг, розкрили таланти і уподобання кожного учня. Користувачі бібліотеки брали активну участь у всіх заходах. Тиждень читання активізував роботу бібліотеки, підкреслив її виховну функцію, залучив дітей до невичерпних джерел знань. Став для них осередком широкого і радісного спілкування. А шкільна бібліотека стала для учнів справжнім храмом книг, в якому кожен відчуває себе бажаним гостем.
|